دانمارک یک کشور توریستی
با بیش از ۴۰۰ جزیره و جاذبه های طبیعی زیبا، دانمارک دارای تنوع  فراوانی برای گردشگران می باشد. از تپه های ماسه ای، تا سواحل باز تا خلنگ زارهای شمال و غرب یولند تا شهرها و جنگلهای شرق یولند، از زمینهای باتلاقی جنوب یولند تا مجمع الجزائر فون و از طبیعت برون شهری شیلند تا صخره های سفید مون تا سواحل صخره ای بورنهلم همه و همه از جاذبه های این کشور می باشند.
غنی در تنوع و کوچک در اندازه، اکثر نقاط دانمارک با چند ساعت رانندگی در دسترس می باشد. حفاظت از محیط زیست یک بخش طبیعی از زندگی برای دانمارکی هاست و حتی مد و طراحی رنگ سبز، سمبل محیط زیست، به خود گرفته اند. طراحان دانمارکی مدل های سازگار با محیط زیست طراحی می کنند که بر اساس تجدید پذیری و ارزش های اخلاقی است

 
 

مسیر های تماشایی
به هر جائی که بروید چشم انداز زیبای دریا در مقابل دیدگان شما قرار دارد. هیچ مکانی در دانمارک تا کنار دریا بیش از ۵۰ کیلومتر فاصله ندارد و با بیش از ۷۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی استفاده از یک ساحل اختصاصی دور از دسترس نیست. مسیرهای تماشائی، مثل مسیر مارگوریت، با گذر از راه های پر و پیچ  و خم برون شهری و شهرهای با قدمت قرن ها تجربه دیدن از بهترین های دانمارک را به ارمغان می آورد. شما می توانید با قایق های کوچک از جزائر دیدن کنید. و آنهایی که با  قایق های بادی سفر می کنند در طول خط ساحلی لنگرگاه های مخصوص قایق ها به وفور یافت می شوند. در میان زمین های پوشیده از زیبائی قلعه های سلطنتی ، کلیساهای تاریخی و یادبود هایی از دوران وایکینگ ها در کنار موزه های تماشائی از طراحی و هنرهای معاصر لانه کرده اند. و برای کسانی که با کودکان خود مسافرت می کنند دنیایی  از تفریحات خانوادگی در پارک های بازی، باغ وحش و پارک های آبی فراهم است.

کنج خلوت
در دانمارک تنوع انتخاب برای محل اقامت بسیار وسیع  است. از هتل های کلاسیک ساحلی گرفته  تا کلبه های بیرون شهر، هتل های کوچک، متل ها و ایستگاه های کمپینگ. اجاره یک کلبه در بیرون شهر برای  شما  این فرصت را مهیا می سازد تا چند روزی را در آرامش کامل بسر ببرید. سواحل ماسه ای محل تفریح و ورزش آبی است. ماهیگیری، پیاده روی، طبیعت گردی و دوچرخه سواری از فعالیت های مورد علاقه در سرتاسر دانمارک است. هر فصل در دانمارک منحصر به فرد است. تابستان و بهار روشن و پوشیده از گیاه و سبز است. جنگلهای پائیزی همچون شعله های آتش پر از رنگ های روشن است. در زمستان های تاریک دانمارکی ها شب ها را با شمع و بخاری های چوب سوز در محفل خانوادگی بسر می برند. ماه دسامبر ماه معجزه است که در آن بازار کریسمس با فضای فصل کریسمس گرمای خاصی بخود می گیرد. فرق نمی کند کجای دانمارک سفر کنید و چه فصلی باشد بهر حال دنیائی از انتخاب پیش روی شماست.