وسایل ضروری در سفر

عینک آفتابی، ساعت زنگ دار، عینک طبی اضافه در صورت نیاز، چتر، یک جفت دمپایی، فیلم دوربین حافظه با ظرفیت بالا برای دوربین دیجیتال، باطری اضافه شارژر برای دوربین دیجیتال و تلفن همراه و دارو به همراه نسخه پزشک را حتما همراه داشته باشید.در صورت به همراه داشتن دوربین دیجیتال و موبایل یک مبدل پریز نیز به همراه بیاورید چون پریزهای برق در کشورهای مختلف تفاوت دارند.همیشه یک کپی از پاسپورت و ویزای خود را به همراه داشته و آن را جدا از اصل پاسپورت نگهداری کنید.همیشه یک کارت شناسایی عکس دار بین المللی دیگری مانند گواهینامه رانندگی بین المللی با خود همراه داشته باشید.

توصیه های ارزی
تمام سکه ها و اسکناس های با مبلغ پائین را در همان کشور استفاده کنید از آنجاییکه این نوع از پول قابل تبدیل به ارز سایر کشورها نمی باشد.
به هیچ عنوان پولهای خود را درون چمدان هایی که به قسمت بار تحویل می دهید قرار ندهید
به هیچ عنوان پولهای خود را درون یک جیب قرار ندهید .و از تقسیم کردن پولهای نقدی خود در جیب های مختلف مطمئن شوید .

توصیه های TSparvaz
به منظور داشتن سفری خاطره انگیز و موفق دوستانه از شما تقاضا داریم تا با هدایت کنندگان تور حد اکثر همکاری را بفرمائید و به توصیه های آنها عمل نمائید.
راهنماهای محلی علاوه بر زبان محلی خودشان همیشه به انگلیسی نیز صحبت میکنند و راهنما تور شما نهایت تلاش خود را برای ترجمه آنها به فارسی خواهد نمود هر چند برای افرادی که قادر به درک انگلیسی میباشند گوش دادن به راهنمای محلی بهترین انتخاب میباشد.

انعام دادن
برخلاف خیلی کشورها انعام دادن در اروپا در ازای دریافت خدمات امری واجب میباشد که شامل خدمات ارائه شده توسط مدیر تور راننده اتوبوس و راهنمای محلی هم میشود .پرداخت انعام به مبلغ ۱ یا۲ یورو به ازای هر نفر و برای هر روز در طی مدت انجام سرویس و تور حداقل میزانی است که میبایست برای این امر اختصاص دهید.

توصیه هایی در خصوص هتل
در طول اقامتتان درهتل از آسیب نرساندن به اتاق اطمینان حاصل کنید که در غیر این صورت هتل هزینه خسارات وارده را مستقیم و یا غیر مستقیم از خود شما خواهد گرفت.
در زمان ورود به هتل از ازدحام در کنار مدیر تور بپرهیزید که این عمل باعث تاخیر در انجام امور تحویل کلید اتاق ها میشود و توصیه میکنیم بنا به در خواست مدیر تور در اتوبوس و یا سالن هتل منتظر بمانید
هزینه استفاده از محتویات یخچال های اتاق به عهده مسافر می باشد.

تماس تلفنی
توصیه می شود بجای استفاده از خط موبایل ایران یک عدد سیم کارت کشور مورد نظر را خریداری کنید و در زمان سفر از آن استفاده نمایید . چنانچه مسافرینی در طول سفر از گروه جدا شود و تور لیدرهای ما نتوانند آنها را پیدا کنند فقط و فقط به موبایل های محلی آنها تماس گرفته می شود.
سیم کارتهای اروپا که کلیه فضای شنگن را تحت پوشش خود قرار می دهند را می توانید با مناسب ترین قیمت از دفاتر ما در ایران خریداری نمایید.

اتاق ها
هزینه استفاده از اتاق سینگل بصورت جداگانه دریافت می گردد که مسافر می بایستی قبل از شروع سفر اعلام و هزینه فوق را پرداخت نماید . در غیر اینصورت هر دو نفر در یک اتاق می باشند.

وقت شناسی در بازدید ها
بازدید ها و گشت ها طبق زمانبندی از قبل رزرو شده اند و بنابراین اگر گروه با تاخیر مواجه شود این تاخیر به منزله از دست دادن زمان بازدید شما خواهد بود.راهنماهی محلی نیز در قالب زمانی که از قبل مشخص شده میتوانند به ارائه خدمات بپردازند و قادر به افزایش محدوده زمانی مشخص شده نمی باشند.لطفا به خاطر داشته باشید که وقت شناسی منحصرا به نفع شماست تا قادر باشید از تمام خدماتی که در برنامه شما در نظر گرفته شده استفاده کامل را ببرید.تاخیر فقط چند نفر در گروه میتواند منجر به تاخیر کل گروه و از دست دادن زمان و فرصت شود به همین دلیل راس ساعت اعلام شده اتوبوس حرکت می کند .
همیشه از مدیر تور راجع به محل تابلوی اعلانات هتل سوال نمائید چرا که مدیر تور شما معمولا اطلاعات لازم و برنامه های سفر را در تابلوی اعلانات هتل نصب می نماید.

توصیه های در خصوص حمل و نقل
به دلیل محدودیت فضا در اتوبوس تنها حمل یک چمدان به ازای هر نفر در طول سفر مقدور میباشد.لطفا چمدان چرخ دار به همراه داشته باشید.با در نظر گرفتن چنین که اشیای گمشده و جامانده در هتل اتوبوس ، قطار و هواپیما معمولا پیدا نمیشوند لطفا مراقب باشید که اشیای خودرا جا نگذارید چرا که حتی اگر پیدا شوند متحمل هزینه های گزاف پستی خواهید شد.
توجه نمائید به هنگام پرواز اشیای تیز مانند قیچی و چاقو و هر شکلی از مایعات مانند ژل  و غیره را نمیتوان در بار دستی نگهداری کرد و باید آنها را در چمدان گذاشته و به قسمت بار هواپیما تحویل دهید.

برای شما سفری خوش و بیاد ماندنی را آرزومندیم.
تحقق رویای شما حرفه ماست